Cooltop znal už lidoop.

Co vše umí klimatizace?

Klimatizace vzduch nejen chladí, ale i ohřívá, čistí, osvěžuje, ionizuje, větrá, zvlhčuje nebo odvlhčuje. Co vše umí námi nabízené klimatizace Haier?

KLIMATIZACE VZDUCH OCHLAZUJE

Toto ví každý. Klimatizace je zařízení, které ochlazuje vzduch v uzavřených prostorech s cílem dosáhnout komfortní teploty. Jednoduše řečeno, klimatizace odebírá teplo z vnitřního prostoru a odevzdává jej do vnějšího prostředí podobně jako například chladnička. Málokdo ale zná další užitečné funkce klimatizací, jako jsou ohřívání vzduchu, jeho čistění, osvěžování, ionizace, větrání nebo odvlhčování.

KLIMATIZACE VZDUCH OHŘÍVÁ

Klimatizace dokáže vzduch nejen chladit, ale i ohřívat. Důvodem je tepelné čerpadlo, které využívá teploty okolí a dokáže ho zužitkovat pro ohřev vzduchu v místnosti. Při funkci topení se vlastně jedná o tepelné čerpadlo vzduch-vzduch (vhodné na vytápění chat a chalup) a jeho činnost je zachována až do venkovní teploty -15°C. Nejefektivnější je topení využívat v období, kdy se venkovní teplota pohybuje nad 0°C, ideálně při 7°C. Při těchto podmínkách dokáže klimatizace z 1 kW elektrické energie vyrobit až 5 kW energie tepelné. Jinými slovy, klimatizace ohřeje vzduch až o 60 % levněji než běžné vytápění elektřinou nebo plynem.

KLIMATIZACE VZDUCH ČISTÍ A OSVĚŽUJE

Vzduch v běžné místnosti obsahuje organické i neorganické částice, které ohrožují naše zdraví. Od původců nemocí jako plísně, bakterie nebo viry přes nepatrné částice jako pyly a prach. Součástí moderních klimatizačních jednotek jsou i vysoce účinné systémy filtrování, které ze vzduchu dokáží odstranit až 99 % všech nečistot a škodlivin, stejně jako zvířecí srst, nepříjemné pachy a cigaretový kouř. Klimatizace tedy pečuje nejen o komfort, ale i o zdraví Vaše i Vaší rodiny.

KLIMATIZACE VZDUCH IONIZUJE

Anionty, ve vzduchu obsažené záporné částice, mají velmi příznivý vliv na naše zdraví, jelikož podporují látkovou výměnu a pomáhají odbourávat stres. Znečištění životního prostředí však způsobuje, že ve vzduchu je záporných iontů nedostatek. Moderní klimatizace jsou vybaveny i ionizátorem vzduchu, který dokáže doplnit aniontů na úroveň, která odpovídá vzduchu v okolí vodopádů nebo v hlubokém lese.

KLIMATIZACE VZDUCH ČISTÍ A ZVLHČUJE

Jednotka Aqua je výsledkem dlouhodobého vývoje a snahy o zvýšení spokojenosti a komfortu zákazníků společnosti Haier. Chcete mít ve vašem interiéru příjemné klima s čistým a zvlhčeným vzduchem? Vyzkoušejte klimatizace Haier!

Standardně se jednotky dodávají s čelním panelem v bílé barvě. Na přání zákazníka je možné dodat jako volitelné příslušenství panel černý

Díky frekvenčnímu měniči dosahuje vynikajícího chladicího výkonu až 3,2kW a topný výkon 3,5kW. Využívá ekologické chladivo R410A. Hodnota EER – 3,43 v režimu chlazení a COP 4,17.

Hloubka jednotky je pouhých 158 mm, díky čemuž jednotka elegantně splyne s každým interiérem. Po zapnutí jednotky se čelní kryt atomaticky zvedne a ve spodní části jednotky se otevřou výdechové lamely. Jednotka je osazena barevným LED displejem, který ukazuje aktuální teplotu v místnosti. Barva displeje je závislá na zvoleném provozním módu jednotky (modrá – chlazení, červená – vytápění, světle modrá – odvlhčování, bílá – automatický provoz, oranžová – pouze ventilace, zelená – vlhčení).

Oproti jiným jednotkám je vybavena 4 otáčkovým ventilátorem, díky kterému jdenotka dosahuje hladiny akustického tlaku pouze 22dB(A). Dále je vybavena vyvíječem vodních částic, které mají nanometrické rozměry. To znamená, že jednotka zvlhčuje. Tyto nano částice vody jsou snadno absorbovatelné lidskou pokožkou a tudíž nedochází k jejímu vysušování. Lidská pokožka nedokáže absorbovat větší vodní částice než nanometrech.

KLIMATIZACE VZDUCH ODVĚTRÁVÁ

Vydýchaný vzduch v uzavřených prostorech je častou příčinou únavy, ospalosti a nesoustředěnosti. Lepší modely klimatizací se proto starají i o přisávání čerstvého vzduchu z venkovního prostředí.

KLIMATIZACE VZDUCH ODVLHČUJE

Optimální vlhkost vzduchu je 40 – 50 %, maximálně však 60 %. Vyšší vlhkost zvyšuje pravděpodobnost vzniku škodlivých plísní a zvyšuje možnost výskytu roztočů. Klimatizace automaticky udržuje ideální vlhkost vzduchu tím, že nadměrnou vlhkost odebírá a upravuje tak vzduch do podoby, která prospívá nejen Vašemu zdraví, ale i vybavení Vaší domácnosti či kanceláře.

…A NAVÍC JE KLIMATIZACE ŠETRNÁ

Již dávno neplatí, že klimatizace jsou „žroutem“ elektrické energie. Moderní klimatizace využívají inverterovou technologii, díky které poskytují jen takový chladicí/topící výkon, jaký je aktuálně potřeba. Výsledkem je nejen nízká spotřeba energie, ale i menší zatížení a tedy delší životnost klimatizace.

Klimatizace není luxus, ale rozumná investice, která prospěje nejen Vašemu zdraví, ale i Vaší peněžence.

 

Klimatizace Praha

Sháníte kvalitní klimatizaci nebo potřebujete servis klimatizace a jste z Prahy a okolí? Využijte naše služby! Společnost Cooltop nabízí: